JAPANICON 2015

Serdecznie zapraszam do Poznania 10-11 października, na szóstą już edycję JAPANICONu
Podobnie jak poprzednim razem, konwent będzie organizowany na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4, na os. Czecha 59.

W sobotę, 10 października, będę miał przyjemność poprowadzić tam dwie prelekcje poświęcone historii Japonii:

 • O godz. 15.00 – „Upadek klanów ninja”
  Prawdziwa historia niezwykle wpływowych i najbardziej chyba tajemniczych organizacji w historii, których los został przypieczętowany w czasie inwazji znanej jako Tensho Iga No Ran. Razem z ekipą TV Tokyo odwiedziliśmy m.in. wioskę Togakure, dawne, legendarne prowincje Koga i Iga oraz cmentarze, na których pochowano znaczących przywódców. Rozmawialiśmy z naukowcami i pasjonatami, którzy od lat próbują zgłębiać klanowe historię. Próbują, bo jeśli chodzi o ninja …to niczego nie można być pewnym. Prezentacja w ramach cyklu „Droga do Sekigahary”.
 • O godz. 16.00 – „Droga do Sekigahary” 
  Fascynujący finał, prawdziwej „japońskiej” Gry o Tron. Żelaznym punktem każdej mojej wizyty w Japonii był nocleg w namiocie w górskich lasach okalających tytułową Sekigaharę. Tu właśnie rozegrała się najważniejsza bitwa okresu Sengoku. Jeśli na poprzednim Magnificonie lub innych konwentach widziałeś „Świt nad Nagashino”, lub „Gambit Shingena Takedy” to wiesz czego się można spodziewać. Będzie krew, zdrada, porwania, emocje, niewyjaśnione do dzisiaj zagadki, skrytobójstwa, a nade wszystko intrygi, intrygi i jeszcze więcej intryg. Prezentacja w ramach cyklu „Droga do Sekigahary”.

Po spotkaniu, gdyby ktoś chciał porozmawiać, będę do dyspozycji.

Krótkie info ze strony organizatorów znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/407307729454647/

 

 

 

 

 

 • DonBolano

  Szkoda, że tak późno to info. A kiedy jakieś nowe wpisy? Cisza straszna stronie ostatnio…

  • Nagato

   Hej, ano tak się złożyło, że jestem ostatnio zaangażowany w zajęcia, powiedzmy, „komplementarne” do prowadzenia strony i na zajęcie główne czyli prowadzenie tejże, nie bardzo starczyło mi czasu. Ale wszystko powoli wraca na dotychczasowe tory.
   Co do Japaniconu, to informacja miała ukazać się dwa tygodnie przed konwentem – rzecz w tym, że DOPIERO kiedy zacząłem ją przygotowywać, spojrzałem na datę imprezy. Nie wiem dlaczego, ale cały czas żyłem w przekonaniu, że konwent ma się odbyć 24-25 października, wiec ogarnęła mnie lekka panika jak się okazało, że to następnego dnia. 🙂

 • disqus_9gZOSoCdLt

  Nagato zamieścił wpis a i10 poszedł do roboty. Co to się dzieje w tych internetach:)

 • Pingback: Melanie Glastrong()