MAGNIFICON 2015

Serdecznie zapraszam do Krakowa 29-31 maja na trzynastą już edycję MAGNIFICONu.
Podobnie jak poprzednim razem, konwent będzie organizowany na terenie Centrum Targowo-Kongresowego EXPO, przy ul. Galicyjskiej 9.

W sobotę, 30 maja, będę miał przyjemność poprowadzić tam dwie prelekcje poświęcone historii Japonii:

 • O godz. 15.00 – „Upadek klanów ninja”
  Prawdziwa historia niezwykle wpływowych i najbardziej chyba tajemniczych organizacji w historii, których los został przypieczętowany w czasie inwazji znanej jako Tensho Iga No Ran. Razem z ekipą TV Tokyo odwiedziliśmy m.in. wioskę Togakure, dawne, legendarne prowincje Koga i Iga oraz cmentarze, na których pochowano znaczących przywódców. Rozmawialiśmy z naukowcami i pasjonatami, którzy od lat próbują zgłębiać klanowe historię. Próbują, bo jeśli chodzi o ninja …to niczego nie można być pewnym. Prezentacja w ramach cyklu „Droga do Sekigahary”. 
 • O godz. 16.00 – „Droga do Sekigahary” 
  Fascynujący finał, prawdziwej „japońskiej” Gry o Tron. Żelaznym punktem każdej mojej wizyty w Japonii był nocleg w namiocie w górskich lasach okalających tytułową Sekigaharę. Tu właśnie rozegrała się najważniejsza bitwa okresu Sengoku. Jeśli na poprzednim Magnificonie lub innych konwentach widziałeś „Świt nad Nagashino”, lub „Gambit Shingena Takedy” to wiesz czego się można spodziewać. Będzie krew, zdrada, porwania, emocje, niewyjaśnione do dzisiaj zagadki, skrytobójstwa, a nade wszystko intrygi, intrygi i jeszcze więcej intryg. Prezentacja w ramach cyklu „Droga do Sekigahary”.

Po spotkaniu, gdyby ktoś chciał porozmawiać, będę do dyspozycji.

Krótkie info ze strony organizatorów znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/miohi

 

 

 

 

 

 • DonBolano

  Oj chyba nie opędzisz się od fanów 😉

  • Nagato

   Aż tak „celebrycko” to nie będzie 🙂 Tematyka jest bardzo wąska i przyciąga w zasadzie jedynie pasjonatów. W zeszłym roku był tłum, ale mówiłem o udziale w japońskim reality show. Jednak lepszą interakcję miałem na drugim pokazie, historycznym właśnie. Teraz idę tylko w tą stronę, mniejsza grupa, ale naprawdę zainteresowanych tematem osób.

 • AgaS

  jak bym mogła to bym na pewno przyjechała choć jeszcze nic straconego 😉
  A zdjęcie mniam, mniam ;-P

  • Nagato

   To jak będziesz mogła to serdecznie zapraszam 🙂

 • kazziz

  Nagato, planujesz zostawać w Krakówku do późniejszych godzin wieczornych i korzystać z cudownej atmosfery Kazimierza/Podgórza (bo rynek już całkiem oddany został w panowanie turystom)? Siedzę cały dzień w pracy, a nie przegapię takiego uścisku ręki!

  • Nagato

   Pojęcia nie mam. W zeszłym roku musiałem wracać do Poznania zaraz po prelekcjach bo myślałem, że zwariuję z bólu (dzień wcześniej zerwałem mięsień łydki). W tym roku zamierzałem zostać do niedzieli, ale pewien jeszcze nie jestem, więc jak co zawsze można się spotkać 🙂