MOKON 2015

Serdecznie zapraszam do Warszawy 28-29 listopada, na szóstą już edycję MOKONu.
Konwent będzie organizowany na terenie Liceum Ogólnokształcącego nr 28, przy ul. Anieli Krzywoń 3.

W sobotę, 28 listopada, będę miał przyjemność poprowadzić tam trzy prelekcje. Jedną na temat japońskiego reality show w którym brałem udział i dwie poświęcone historii Japonii:

  • O godz. 14.00 – „Why did you come to Japan? oczami uczestnika”
    YOU は何しに日本へ?(„Why Did You Come To Japan?”) to jeden z najpopularniejszych ogólnojapońskich reality show typu close-contact reporting, realizowany przez TV Tokyo. Jako (chyba) jedyny Polak miałem przyjemność uczestniczyć w jego wariancie rozszerzonym, czyli mając przypisaną na tydzień własną ekipę. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć, jak wyglądało życie pod ciągłym okiem kamer, zajrzeć za kulisy realizacji programu czy odwiedzić kilka niezwykłych miejsc – serdecznie zapraszam. Prezentacja w ramach cyklu „Inna Japonia”.
  • O godz. 17.00 – „Upadek klanów ninja”
    Prawdziwa historia niezwykle wpływowych i najbardziej chyba tajemniczych organizacji w historii, których los został przypieczętowany w czasie inwazji znanej jako Tensho Iga No Ran. Razem z ekipą TV Tokyo odwiedziliśmy m.in. wioskę Togakure, dawne, legendarne prowincje Koga i Iga oraz cmentarze, na których pochowano znaczących przywódców. Rozmawialiśmy z naukowcami i pasjonatami, którzy od lat próbują zgłębiać klanowe historię. Próbują, bo jeśli chodzi o ninja …to niczego nie można być pewnym. Prezentacja w ramach cyklu „Droga do Sekigahary”.
  • O godz. 18.00 – „Droga do Sekigahary” 
    Fascynujący finał, prawdziwej „japońskiej” Gry o Tron. Żelaznym punktem każdej mojej wizyty w Japonii był nocleg w namiocie w górskich lasach okalających tytułową Sekigaharę. Tu właśnie rozegrała się najważniejsza bitwa okresu Sengoku. Jeśli na poprzednim Magnificonie lub innych konwentach widziałeś „Świt nad Nagashino”, lub „Gambit Shingena Takedy” to wiesz czego się można spodziewać. Będzie krew, zdrada, porwania, emocje, niewyjaśnione do dzisiaj zagadki, skrytobójstwa, a nade wszystko intrygi, intrygi i jeszcze więcej intryg. Prezentacja w ramach cyklu „Droga do Sekigahary”.

Po spotkaniu, gdyby ktoś chciał porozmawiać, będę do dyspozycji.

Informacje organizacyjne, listę atrakcji i program, znajdziecie na stronie MOKONu oraz na fanpage, na które serdecznie zapraszam.

mokon program

 

To już moje ostatnie spotkanie konwentowe w tym roku. Mam nadzieję, że w kolejnym, uda mi się przygotować i poprowadzić dla Was nowe atrakcje. Niniejszym chciałbym bardzo, bardzo serdecznie podziękować za Waszą obecność, wysoką frekwencję (co cieszy tym bardziej, że, pomijając reality show, tematyka paneli historycznych nie jest specjalnie lekka) i aktywny udział.

 

Cała przyjemność po mojej stronie 🙂 

PS. Ostatnio zamiast wpisów na stronie, pojawiają się zaproszenia i ogłoszenia (a i te sporadycznie). Obiecuję, że na dniach sytuacja ulegnie zmianie. Bez szumnych zapowiedzi powiem jedynie, że będzie… no kurczę, fajnie będzie po prostu 🙂